Saturday, 22 August 2009

Little Dragon - "Machine Dreams" album


Trzech panów z dalekiej północy i wokalistka o szwedzko-japońskich korzeniach oddają w nasze ręce naprawdę dobry towar. Jedenaście nowych utworów, które znalazły się na "Machine Dreams" Little Dragon to eklektyczne połączenie trip-hopu z dużą dozą dzwoniących i burczących syntezatorów, używanych na tej płycie z wyraźnie większą odwagą niż na poprzedniej z 2007 roku, zatytułowanej po prostu "Little Dragon".
Na nowym krążku zespół raz zaprasza nas na parkiet, z kolei innym razem podaje do łóżka kawę z mlekiem i proponuje zostać pod pierzyną do południa. "Machine Drums" to jednak przede wszystkim dobre aranżacje, nawlekane intrygującym, zdawałoby się beznamiętnym, ciepłym głosem Yukimi Nagano.
Grupa sama twierdzi, że wpływ na jej twórczość ma wielu artystów - od Depeche Mode po Prince'a, od LCD Soundsystem do Jamesa Holden'a. Różnorodność rodzajów muzycznych jakie oddziałują na twórczość Małego Smoka pozwala grupie tworzyć, jak twierdzą, "dźwięki, które zatrzymują czas".

Little Dragon "Machine Dreams"
 1. A New 4:02
 2. Looking Glass 4:55 słuchaj na: The Hype Machine
 3. My Step 3:27
 4. Feather
 5. Thunder Love 3:54
 6. Never Never 3:37
 7. Runabout 4:22
 8. Swimming 3:38
 9. Blinking Pigs 3:39
 10. Come Home 4:13

2 comments:

 1. 17 X Little Dragon w Warszawie! :)))

  ReplyDelete
 2. Dzięki za informację :) Niestety obecnie rezyduję w Szkocji, więc ciężko będzie dotrzeć na koncert. Ale być może dotrą też tutaj na północ, do której przecież wcale im niedaleko :)

  ReplyDelete